Wybory na przedstawicieli Samorządu Doktorantów Politechniki Warszawskiej

Opublikowano 27 marca 2020 przez Andrzej Manujło
Jeśli chcesz mieć realny wpływ na życie naszej uczelni i zaprzyjaźnić się z profesorami to warto. Niektórzy doktoranci dzięki samorządowi poznali miłość swojego życia (tak mamy okazje do integracji z doktorantami i doktorantkami z różnych uczelni), a niektórzy zaaplikowali wspólnie z osobami poznanymi podczas działania o granty na badania i je dostali. Nie raz, u nas doktoranci udostępniali sobie sprzęt, książki i inne pomoce naukowe, pomagali sobie w badaniach i dzięki temu powstały nowe artykuły naukowe, często interdyscyplinarne. Osoby będąc w samorządzie szybciej uzyskiwały wsparcie, bo znały procedury i wiedziały dokładnie do kogo pójść ze swoim problemem. Niektórym osobom udawało się zrobić niemożliwe i załatwiały w ciągu 2 godzin 5 podpisów pod wnioskiem, który byłby normalnie procedowany tydzień, bo uzyskiwały rady od bardziej doświadczonych osób jak to załatwiać szybciej. Powiem też, że osoby z samorządu zazwyczaj mają dużo łatwiej, przy wyborach, gdy chcą znaleźć się w Radzie Szkoły Doktorskiej, Radzie Dyscypliny Naukowej, komisjach konkursowych grantów (uczelnianych i tych krajowych np. NCN, NCBiR…), komisjach Senackich i Rektorskich. Kolejna sprawa, która jest istotna to zdobyte umiejętności organizacyjne. Jeśli nauczycie się funkcjonować z administracją naszej Uczelni to żadna firma czy urząd państwowy nie będzie Wam straszny, nie wspominając o prostym wniosku i rozliczeniu dotacji z UE na startup. To będzie bułka z masłem po 2 latach w samorządzie. ? Jeśli masz swoje pomysły na organizację wydarzeń naukowych lub kulturalnych możesz utrzymać budżet na ich organizację i dzielić się swoją pasją z innymi doktorantami Politechniki Warszawskiej. Wszystkie osoby działające na różnych szczeblach samorządu potwierdzą, że dużo nauczyły się od starszych koleżanek i kolegów w przyjemnej atmosferze. Możecie sami zapytać co jeszcze można zyskać będąc w samorządzie na grupie PW doktoranci albo poszukać osób z WRD albo RDPW. W zależności ile chcesz się nauczyć  trzeba dysponować od 2 do 5 godzin czasu miesięcznie żeby z sukcesem działać w RDSD. Jeśli chcesz więcej się nauczyć zaprószamy potem do zarządu RDPW – wtedy już trzeba poświecić trochę więcej czasu, ale uczysz się jeszcze więcej. Jeśli chcesz kiedyś pracować na stanowisku kierowniczym, a 80% doktorantów będzie musiała znaleźć coś poza uczelnią to też polecamy samorząd jako miejsce do nauki komunikacji, pracy w zespole i zarządzania zasobami ludzkimi. Tu bezboleśnie i w przyjemny sposób, z fajnymi ludźmi nauczysz się robić projekty dla innych.
link do formularza zgłoszeniowego
Formularz dostępny po zalogowaniu się na uczelniane konto Office 365 – reset hasła jest możliwy w systemie USOS.
Dedline na zgoszenia kandydatów 29 marca, godzina 22:00.
Głosowanie odbędzie się w dniach 3-4 kwietnia w systemie USOS. Szczegóły w załączniku.